بهترین سمعک های OTC (2024): آزمایش شده و بررسی شده است

بهترین سمعک های OTC (2024): آزمایش شده و بررسی شده است

اگر صدها یا هزاران دلار برای خرید سمعک OTC هزینه می‌کنید، مطمئن شوید که محصولی دریافت می‌کنید که راه‌حلی پایدار و طولانی‌مدت برای نیازهای کم شنوایی شما ارائه می‌دهد. جدای از چیزهای واضحی مانند کیفیت صدا، چند دقیقه ای را به بررسی این مشخصات اختصاص دهید.

چه اندازه و سبکی برای شما مناسب تر است؟ اکثر سمعک های موجود در بازار به دو دسته پشت گوش (BTE) یا داخل گوش (ITE) طبقه بندی می شوند. سمعک‌های BTE احتمالاً همان چیزی است که وقتی سمعکی را تصویر می‌کنید، متشکل از یک جعبه پلاستیکی حاوی وسایل الکترونیکی، یک کابل نازک که از روی گوش و داخل کانال عبور می‌کند، و یک بلندگوی کوچک به نام «گیرنده»، به آن فکر می‌کنید. که صدای تقویت شده را از محیط اطراف به گوش او می فرستد. در مقابل، مدل‌های ITE واحدهای مستقلی هستند که شبیه یک جفت هدفون بی‌سیم استاندارد هستند. سمعک های داخل گوش به دلیل زیبایی ناشناس خود محبوب هستند و در مقایسه با سمعک های پشت گوش بسیار راحت تر وارد و خارج می شوند. با این حال، سمعک های BTE معاصر به طور قابل توجهی کوچکتر از سمعک های «در گذشته» هستند. فقط به این بستگی دارد که چه چیزی برای شما راحت‌تر است.

باتری قابل تعویض یا شارژ؟ بیشتر سمعک‌های OTC مانند هدفون‌های بی‌سیم مجهز به باتری‌های قابل شارژ و (معمولاً) یک کیس شارژ قابل حمل برای حمل و نقل آسان هستند. اگر عمر باتری کیس را در نظر بگیرید، متوجه می‌شوید که اکثر مدل‌های OTC حدود یک هفته قبل از اتصال به منبع برق کار می‌کنند. بدون قاب، سمعک های قابل شارژ بین 10 تا 24 ساعت عمر باتری را در هر بار شارژ ارائه می دهند (اما اگر از آنها برای پخش از طریق بلوتوث استفاده می کنید، این مدت چند ساعت کاهش می یابد). باتری‌های قابل تعویض، مانند باتری‌هایی که در Sony CRE-C10 یافت می‌شوند، می‌توانند تا 70 ساعت یا بیشتر قبل از تمام شدن باتری دوام بیاورند. عالی به نظر می رسد، اما به این معنی است که لوازم یدکی در دست داشته باشید و با سلول های کوچک کشتی بگیرید، که می تواند برای افرادی که مشکلات مهارتی دارند دشوار باشد.

آیا در انجام تنظیمات راحت هستید؟ در حالی که سمعک‌های تجویزی در مطب توسط متخصص مراقبت‌های شنوایی مجاز نصب می‌شوند، دستگاه‌های OTC خود نصب می‌شوند. در بیشتر موارد، انتظار می رود که کاربران سمعک OTC بتوانند دستگاه ها را روی گوش خود تنظیم کنند، معمولاً با کمک یک برنامه تلفن هوشمند. مطمئناً خوب است که تنظیمات خود را در حین پرواز انجام دهید، اما ممکن است هزینه مراقبت شخصی را برای شما به همراه داشته باشد.

پشتیبانی مشتری این شرکت چگونه است؟ اگر فقط می توانستید روی پشتیبانی با کیفیت از هر سازنده سمعک حساب کنید! متأسفانه، شرکت‌های سمعک OTC فقط همین شرکت‌ها هستند. هیچ استانداردی برای خدمات مشتری در صنعت وجود ندارد. شرکت هایی مانند Jabra به بیماران پشتیبانی جامع ارائه می دهند، اما مارک های دیگر ممکن است شما را به حال خود رها کنند.

آیا اجرای آزمایشی وجود دارد؟ اگر از سمعک خود راضی نیستید، احتمالاً می خواهید این گزینه را داشته باشید که آنها را بدون پرداخت تمام آن پول به عنوان هزینه غرق شده، بازگردانید. اکثر ایالت‌ها از تولیدکنندگان می‌خواهند که حداقل دوره آزمایشی را برای بیماران فراهم کنند، اما من توصیه می‌کنم قبل از خرید با جستجوی این اطلاعات، مطمئن باشید.

در مورد گارانتی ها چطور؟ به همان اندازه مهم برای یک دوره آزمایشی معقول، گنجاندن گارانتی جامع سازنده است. اکثر برندها تا یک سال عیوب تولید را پوشش می دهند، اما ناگفته نماند که هر چه دوره پوشش طولانی تر باشد، معامله بهتری دارد. مهم نیست که کدام سمعک OTC را دریافت می کنید، مطمئن شوید که ضمانت نامه از بین رفتن، آسیب، و فرسودگی را پوشش می دهد.

منبع: https://www.wired.com/gallery/best-over-the-counter-hearing-aids/