راهنمای کامل انواع الکترود جوشکاری تاسیسات 24 ساعته | foulka

در این کلاس از التکرودها برای ساخت پوشش به طور عمده از اکسید تیتانیوم طبیعی، مواد یونیزه کننده و میکا استفاده می شود. کلاس دوم به دلیل ایجاد سربازه ی غلیظ برای جوشکاری گوشه ها مناسب تر است و کلاس سوم به دلیل سرباره ی رقیق تر که واسطه ی اضافه کردن ترکیبات قلیایی، برای جوشکاری در وضعیت های عمومی مناسب است. سرعت بالا و جوشکاری یکنواخت از ویژگی‌های کار با سیم جوش است. در پوشش الکترودهای کم هیدروژن، از مقدار کمی هیدروژن استفاده شده است. از این نوع الکتردها برای جوشکاری فولاد پرکربن استفاده می‌شود.

  • شکل ظاهری جوش محدب است و در مقایسه با دو دسته قبلی سختی جوش ایجاد شده کمی کمتر است.
  • پس از این دو عدد، عدد بعدی، به معنای موقعیت ساخت و تولید الکترود است.
  • الکترود جوش استیل سری 68.81 دارای مقاومت بسیار بالایی در برابر تنش های خوردگی داشته و تا دمای 1150 درجه سانتی گراد در برابر پوسته پوسته شدن مقاومت می کند.
  • البته در کنار مزایای زیادی که برای الکترود قلیایی برشمردیم، این نوع الکترود در مقایسه با پوشش های دیگر از محافظت گازی کمتری برخوردار است و به همین دلیل احتمال ایجاد تخلخل با آن وجود دارد.

الکترود 6013 که با نام الکترود همه کاره از آن یاد می‌کنیم، در بیشتر کارهای آهنگری استفاده می‌شود. الکترود الکترود قلیایی حساس به رطوبت بوده و قبل از استفاده باید پیش گرمایش بشود. کاربرد این الکترود در کشتی‌سازی و لوله‌های فشار بالا است. الکترود الکترودی با قوس نفوذی است و از موارد کاربرد آن می‌توان به لوله‌های فشار بالا و مخزن‌های تحت فشار اشاره کرد. برای نمونه با الکترود 6013 توانایی جوشکاری یک چدن شرکت فولکا را نداریم. در ادامه با انواع مختلف الکترودهای جوشکاری بیشتر آشنا می‌شویم.

کیفیت جوشکاری در این الکترود ها، متکی به عملکرد و روند حرکت ثابت الکترود است. پوشش فلاکس نباید خرد شود، ترک بخورد یا مهمتر از همه آن ها، به هیچ وجه نباید مرطوب شده باشد. الکترود های غیر مصرفی، همانطور که از نامشان نیز مشخص است، حین جوشکاری ذوب یا مصرف نمی شوند. مواد استفاده شده در الکترود های غیر مصرفی مانند تنگستن یا کربن، اغلب دارای نقطه ذوب بالایی هستند. از الکترود های غیر مصرفی در جوشکاری قوسی کربنی و جوشکاری TIG (گاز تنگستن) استفاده می شود.

الکترود جوشکاری (

اگر آمپر دستگاه جوشکاری با الکترود همخوانی نداشته باشد، چه اتفاقی خواهد افتاد؟اگر آمپر دستگاه جوشکاری کمتر از ظرفیت الکترود باشد، جوش استحکام و نفوذ کافی نخواهد داشت. اگر در اسم الکترود حرف E درج شده باشد؛ نشان دهنده این است که الکترود نیاز به قوس الکتریکی دارد. اگر کاراکتر اول RG باشد یعنی می توان از این الکترود در جوشکاری گازی استفاده کرد. این الکترودها با جریان مستقیم برق DC کار می‌کنند و گاز هیدروژن و دی‌اکسیدکربن آزاد شده هنگام کار با این الکتردها، قوس الکتریکی را از نفوذ گازهای مخرب موجود در اتمسفر محافظت می کنند. طرف فلزی را به دستگاه جوش و طرف غیر فلزی را به قطعه کار متصل می‌کنند. وقتی الکترود به دستگاه جوش متصل می‌شود، تشکیل یک قوس الکتریکی می‌دهد و دو قطعه فلزی را به هم متصل می‌کند.

الکترود جوشکاری چیست

گروه آهنیتو در ایران فعالیت خود را از سال 1388 آغاز کرده است.ما با شناخت بازار داخلی و جهانی و توجه به مدیریت متمرکز؛ سعی در نزدیک تر شدن به استانداردهای بین المللی داریم. میدانستید آریا به عنوان نمایندگی لوله سپاهان و دیگر برندهای معتبر لوله گازی، ارائه دهنده لوله سپاهان گاز، لوله api ، لوله رده ۴۰ ، لوله گازی روکار سنگین، لوله مانیسمان رده ۲۰ می باشد. نوع پوشش می تواند قلیایی، اسیدی، روتیل، اکسیدی، سلولزی باشد.

نوع از مهمترین و پرفروش ترین الکترود پایه مس

راهنمای کامل انواع الکترود جوشکاری تاسیسات 24 ساعته | foulka