شرکت هیولت پاکارد فرانک داملیو، مدیر مالی سابق شرکت فایزر را به عضویت هیئت مدیره منصوب کرد.


هوستون، تگزاس – 10 ژانویه 2023 – شرکت Hewlett Packard (NYSE: HPE) امروز اعلام کرد که فرانک داملیو، معاون اجرایی سابق و مدیر مالی شرکت Pfizer، به عضویت هیئت مدیره HPE منصوب شده است. D’Amelio همچنین به عنوان یکی از اعضای کمیته حسابرسی هیئت مدیره خدمت خواهد کرد.

تخصص و رهبری اثبات شده D’Amelio در امور مالی، توسعه شرکتی و عملیات در صنایع مختلف، دیدگاه ارزشمند دیگری را برای هیئت مدیره به ارمغان خواهد آورد، و تجربه او در مدیریت IT به بینش مشتری مربوطه نگاهی خواهد داشت.

پاتریشیا روسو، رئیس هیئت مدیره شرکت Hewlett Packard Enterprise گفت: «فرانک سابقه چشمگیری در هدایت یک چشم انداز استراتژیک برای موفقیت مالی شرکت ها و هدایت تحولات در مقیاس بزرگ دارد. “HPE از تجربه رهبری اجرایی و تخصص عمیق خود در امور مالی، توسعه شرکت، عملیات، فناوری اطلاعات و زنجیره تامین بهره خواهد برد، زیرا این شرکت به پیشبرد عملکرد و افزایش تمایز بازار ادامه می دهد.”

D’Amelio یک رهبر برجسته است که به طور مرتب به عنوان یکی از مدیران ارشد مالی آمریکا معرفی شده است. در طول تصدی خود به عنوان CFO در Pfizer، او نقش مهمی در رهبری یک تحول چند ساله داشت و ارزش بازار شرکت را تقریباً 165 میلیارد دلار افزایش داد. داملیو علاوه بر نقش مدیر مالی خود در فایزر، مسئولیت تامین جهانی از سال 2018 تا 2021 را نیز بر عهده داشت که شامل ساخت و توزیع واکسن کووید-19 بود.

قبل از پیوستن به بخش مراقبت های بهداشتی در Pfizer، D’Amelio در نقش های اجرایی ارشد در صنعت ارتباطات کار می کرد، از جمله به عنوان مدیر عملیاتی، مدیر ارشد اداری، و مدیر ارشد مالی در طول تصدی خود در شرکت Lucent Technologies، که با شرکت ادغام شد. Alcatel SA در سال 2006 برای تشکیل Alcatel-Lucent.


منبع: https://www.hpe.com/us/en/newsroom/press-release/2023/01/hewlett-packard-enterprise-names-frank-damelio-former-cfo-of-pfizer-inc-to-board-of-directors.html