طوفان بریل طوفان عجیب و غریب نیست – این کابوس دقیقی است که هواشناسان پیش بینی کردند

طوفان بریل طوفان عجیب و غریب نیست - این کابوس دقیقی است که هواشناسان پیش بینی کردند

آب گرم انرژی مورد نیاز طوفان ها را برای رشد و شکوفایی فراهم می کند. بادهای تند، مقدار کمی آب را از سطح دریا تبخیر می کنند. این بخار آب گرم به داخل ابرها می‌آید و گرمای خود را آزاد می‌کند، که به طوفان‌های تندری که شدت طوفان را تحریک می‌کنند، می‌افزاید.

اقیانوس اطلس در یک سال و نیم گذشته دچار تب شده است. دمای سطح دریا در سراسر اقیانوس گرم ترین دمای ثبت شده در تقریبا تمام سال 2023 بود و تا سال 2024 ادامه داشت.

فقط این نیست که دمای سطح دریا به طور تاریخی بالا است، بلکه گرما صدها متر در عمق زیر سطح امتداد می یابد.

دانشمندان از محتوای گرمای اقیانوس (OHC) برای اندازه گیری عمق گرما در اقیانوس استفاده می کنند. بادهای شدید طوفان اقیانوس را به هم می زند و آب های خنک تر را از پایین مجبور می کند تا به سطح بروند و در پی طوفان آب های سردتری را پشت سر بگذارند.

مقادیر بالاتر OHC، مقدار خنک‌کننده‌ای را که طوفان پشت سر می‌گذارد، محدود می‌کند، که به اقیانوس اجازه می‌دهد تا راحت‌تر طوفان‌های سطح بالا را در ادامه خط پشتیبانی کند.

مقادیر OHC در سراسر اقیانوس اطلس گرمسیری و دریای کارائیب بسیار بیشتر از مقادیر نرمال برای این نقطه در تابستان است، و بعید است با نزدیک شدن به اوج فصل، این مقدار تغییر زیادی کند.

تمام این انرژی بالقوه همان چیزی است که هواشناسان را در ادامه فصل طوفان بسیار نگران کرده است. NOAA و دانشگاه ایالتی کلرادو هر دو پیش‌بینی‌های فصلی تهاجمی را منتشر کردند که خواستار وقوع بیش از 22 طوفان گرمسیری در سال جاری شدند.

کارشناسان می دانستند که اقیانوس می تواند در سال جاری از طوفان های ترسناک حمایت کند. تنها شگفتی این است که بریل خیلی زود شکل گرفت. این طوفان اوایل فصل می تواند به عنوان یک طوفان که در اواخر امسال شکل می گیرد، باشد.

تصویر ممکن است حاوی طوفان و طوفان طبیعت در فضای باز باشد

با حسن نیت از NOAA

دمای آب تنها بخشی از معادله است. طوفان گرمسیری ساختاری استثنایی شکننده است که برای تبدیل شدن به یک جانور مهیب به طوفان‌های شدید و سازمان‌یافته، برش کم باد، رطوبت کافی در جو و موانع کمی در راه خود نیاز دارد.

همچنین انتظار می‌رود مقدار زیادی از این مواد در طول این فصل طوفان وجود داشته باشد زیرا پیش‌بینی‌کنندگان پتانسیل توسعه لانیا را در اواخر تابستان امسال مشاهده می‌کنند. الگوهای لانیا می توانند با کاهش برش باد در منطقه، شرایط را برای طوفان های اقیانوس اطلس مساعدتر کنند.

کارشناسان نگران هستند فقط تعداد طوفان هایی که ممکن است در سال جاری شکل بگیرند، بلکه ماهیت آنها نیز نگران کننده است. بریل به تازگی ثابت کرد که هر طوفانی که در یک محیط مساعد ریشه می‌گیرد می‌تواند از آن آب‌های فوق‌العاده گرم برای چرخش در کتاب رکوردها استفاده کند. هر یک از طوفان‌های زیادی که در این فصل انتظار می‌رود، می‌تواند فرصت تبدیل شدن به یک طوفان مخرب را داشته باشد که توجه و آمادگی بیشتری را می‌طلبد.

افرادی که در امتداد یا نزدیک ساحل زندگی می کنند باید از آرامش نسبی فصل طوفان های اولیه استفاده کنند تا برای هر چیزی که در اواخر تابستان به سراغ شما می آید آماده شوند. مطمئن شوید که یک کیت اضطراری مملو از لوازم برای مقابله با قطعی های طولانی مدت برق دارید. برنامه ریزی کنید که اگر به منطقه شما گفته شد قبل از طوفان تخلیه کنید، چه کاری انجام دهید و کجا بروید.

منبع: https://www.wired.com/story/hurricane-beryl-category-5-storm-extreme-weather-summer-2024/