نحوه رفع کدهای خطای چاپگر HP

آخرین به روز رسانی در: 24 نوامبر 2022

پس از مدتی انتظار، کارتریج های جوهر را دوباره در چاپگر HP خود نصب کنید.

6. HP Printer Text Error Messages AZ

بنابراین، برای رهایی از این موضوع، بهتر است از متخصصان سخت افزار کمک بگیرید. به این ترتیب، رفع این خطا طولی نمی کشد.

11. «فن سیستم (90b)» یا «فن سیستم (90f)»

علاوه بر این، برای خلاص شدن از شر این مشکل، می توانید دستگاه خود را چرخه برق بزنید. به سادگی دستگاه خود را خاموش و روشن کنید.

4. کد خطای 30 چاپگر اچ پی

کد خطا به دلیل مشکل موقت موتور ظاهر می شود. برای اصلاح پیام، تنظیم مجدد چاپگر بهترین گزینه خواهد بود. همچنین در صورت لزوم از کارشناسان کمک بگیرید.

15. HP Error Code 11 – Paper Out

همچنین بخوانید:


منبع: https://www.hpprintersupportpro.net/blog/hp-printer-error-codes/

شما به راحتی می توانید پیام های خطای متنی را که روی صفحه چاپگر HP شما ظاهر می شود، تعمیر کنید. به محض نمایش پیام های متنی روی صفحه، کاربران می توانند به راحتی آنها را با راه حل های موجود رمزگشایی کنند.

7. چاپگر HP در حالت خطا

علاوه بر این، به دلیل گرفتگی هدهای چاپ، سخت افزار معیوب چاپگر و غیره رخ می دهد.

این یکی از رایج ترین کدهای خطای چاپگر HP است که به دلایل مختلفی ظاهر می شود، مانند گیر کردن کاغذ، جوهر کم و غیره

30 بازدید

کد خطای Smart Test 303 نشان دهنده خرابی سخت افزار است و به همین دلیل کار چاپ شما در وسط متوقف می شود.

اگر کاغذهای گیر کرده داخل چاپگر خود پیدا کردید، آن کاغذها را به آرامی بردارید تا هیچ بخش سخت افزاری چاپگر از جای خود جدا نشود یا آسیب نبیند.

راه اندازی مجدد رایانه شخصی و چاپگر نیز به رفع خطا کمک می کند.

در اینجا می توانید چندین کد خطا را که چاپگر HP شما به دلایل مختلف نمایش می دهد، مشاهده کنید. جدا از کدهای خطا و علل، راهنمایی راه حلی برای رفع خطاها نیز دریافت خواهید کرد.

1. کد خطای چاپگر HP 49

کد خطا نشان دهنده مشکل نشت جوهر در چاپگر HP شما است.

جدای از این، در صورتی که هنوز مشکل برطرف نشده باشد، با پشتیبانی اچ پی تماس بگیرید.

10. کد خطای HP 0xc4eb827f

اگر این کد خطا روی صفحه چاپگر نشان داده شود، مشکلی با هارد دیسک رایانه شما درست نیست.

علاوه بر این، می‌توانید چاپگر خود را خاموش کنید و در صورت نمایش کد خطا، کارتریج‌های جوهر را از آن خارج کنید.

بنابراین، برای مقابله با این موضوع، توصیه می کنیم از آخرین درایورها استفاده کنید. همچنین، اگر درایورها خراب یا گم شده باشند، می توانید آنها را حذف و بعداً دوباره نصب کنید.

کد خطای چاپگر HP 79 زمانی رخ می دهد که درایور چاپگر قدیمی یا گم شده باشد. برای تصحیح این خطا، مطمئن شوید که سیستم عامل را به آخرین نسخه به روز کنید.

چاپگر HP شما ممکن است حافظه کافی برای انجام کارهای چاپی نداشته باشد. به همین دلیل کارهای چاپی زیادی در صف موجود است و RAM قادر به پردازش همه آنها نیست.

علاوه بر این، دلایل احتمالی دیگری نیز وجود دارد: جوهر کم، درایورهای قدیمی، کاغذهای ناکافی، “چاپگر به عنوان پیش فرض تنظیم نشده است” و غیره.

برای حل این مشکل، فن خنک کننده دستگاه لپ تاپ را تمیز کرده و لپ تاپ خود را مجددا راه اندازی کنید.

12. XXX Memory Full

برای این، شما می توانید به “صفحه کنترل” دستگاه خود را حذف کنید و درایورها را حذف کنید.

با وجود قابلیت اطمینان و کیفیت چاپ بی نظیر چاپگرهای HP، کاربران نمی توانند از مشاهده خطاهای چاپگر جلوگیری کنند. چاپگرهای اچ پی در تلاش هستند تا نیازهای هر کاربر را برآورده کنند، از قیمت مناسب تا نتایج چاپ استثنایی. با این حال، از آنجایی که چاپگرها به دنیای فناوری کمک می کنند، مواجه شدن با اشکالات فنی بسیار رایج است. کدهای خطای چاپگر HP غیر قابل پیش بینی هستند و ممکن است در هر زمانی در حین کار چاپ رخ دهند. بنابراین، به کدهای خطای احتمالی که چاپگر شما ممکن است زمانی که چیزی درست نیست نشان دهد، نگاهی بیندازید.

پس از به روز رسانی یا نصب مجدد درایور، مطمئن شوید که چاپگر خود را مجدداً به رایانه شخصی خود متصل کرده اید. این کار شروعی تازه به هر دوی این دستگاه ها می دهد و در نتیجه چاپی بی دردسر و بدون خطا را تجربه خواهید کرد.

5. کد خطای HP 0x6100004a

بنابراین، باید کار چاپ را پاک کنید.

13. کد خطا 22: پیکربندی I/O

بنابراین، هنگامی که چاپگر شما این کد خطا را پس از دستور چاپ به شما نشان می دهد، درایورها را به روز کنید و صف های چاپ را پاک کنید.

در نتیجه، مطمئن شوید که چاپگر شما جوهر کافی دارد و کارتریج جوهر اصلی است. مهمتر از همه، شما باید از کاغذهای با اندازه معتبر استفاده کنید و سینی چاپگر نباید بیش از حد بارگذاری شود.

این خطا نشان می دهد که هیچ کاغذی در سینی چاپگر وجود ندارد. بنابراین، از نصب کاغذهای کافی و معتبر در سینی اطمینان حاصل کنید. پس از انجام این کار، دوباره امتحان کنید.

نتیجه

کد خطا خطای ارتباط بین چاپگر و کامپیوتر را نشان می دهد. اغلب به دلیل مشکلات سخت افزاری رخ می دهد.

علت اصلی این کد خطا، مشکلات مربوط به هد چاپگر چاپگر است. این مشکل همچنین ممکن است زمانی نمایان شود که کاربران سعی می کنند کارتریج های جوهر چاپگر را تراز کنند.

در نتیجه، دستگاه در عرض 15 ثانیه خاموش می شود و احتمالاً کار چاپ را مختل می کند.

از این رو، باید اطمینان حاصل کنید که کابل ها در شرایط کار خوب هستند و آسیبی ندیده اند. همچنین، مطمئن شوید که چاپگر، مانند رایانه شخصی، از طریق وای فای متصل است.

14. کد خطای چاپگر اچ پی 41

خطا مربوط به لپ تاپ HP است. کاربران ممکن است به دلیل مشکلات مربوط به فن لپ تاپ HP با این خطا مواجه شوند. فن خنک کننده دستگاه به خوبی کار نمی کند.