5 دلیل که محاسبات لبه ای اکتشاف فضایی را دوباره اختراع می کند

با HPE Spaceborne Computer-2، فضانوردان توانستند زمان پردازش و توالی داده های DNA خود را – از 12.2 ساعت تا تنها 6 دقیقه – برای ارسال به زمین برای تجزیه و تحلیل بیشتر، به میزان قابل توجهی افزایش دهند. سپس این تجزیه و تحلیل مشخص می کند که آیا جهش های ژنی جدیدی وجود دارد یا خیر و آیا این جهش ها خوش خیم یا مرتبط با سرطان هستند که ممکن است نیاز به بازگشت فضانوردان به زمین برای مراقبت فوری داشته باشد.

Axiom Station نیاز بیشتری به محاسبات پیشرفته، مانند رایانه‌های لبه، برای اجرای برنامه‌ها و سیستم‌های حیاتی ایجاد می‌کند. داشتن محاسبات قابل اعتماد، فضانوردان را در این پلت فرم تجاری قادر می سازد تا عملیات، نگهداری و سلامت را بهینه کنند و همچنین از مشتریان در مدار خود از سراسر جهان پشتیبانی کنند.


منبع: https://www.hpe.com/us/en/newsroom/news-advisory/2023/03/5-reasons-edge-computing-is-reinventing-space-exploration.html

Axiom Space در حال ساخت اولین ایستگاه فضایی تجاری جهان است و اولین ماژول خود را در اواخر سال 2025 پرتاب می کند.

فضانوردان به لباس‌های فضایی خود برای حمایت از محیط‌زیست و زندگی در طول فعالیت‌های خارج از خودرو (EVA) یا پیاده‌روی‌های فضایی متکی هستند، جایی که کشتی را برای تعمیر تجهیزات، نصب ابزارهای جدید و ارتقاء ویژگی‌ها و عملکردهای ایستگاه فضایی ترک می‌کنند.

ماهواره ها برای رصد زمین از فضا برای مطالعه علم و آب و هوا و همچنین پشتیبانی از واکنش در بلایا ضروری هستند. با استفاده از HPE Spaceborne Computer-2، محققان توانسته اند چندین شبکه استنتاج یادگیری عمیق را برای تفسیر خودکار تصاویر سنجش از دور از زمین و سازه ها پس از یک فاجعه آزمایش کنند.

قرار گرفتن در معرض تشعشعات در فضاپیما می تواند اثرات بالقوه ای بر سلامت بدن انسان داشته باشد. نظارت و آزمایش مکرر ضروری خواهد بود زیرا انسان به اعماق فضا سفر می کند، جایی که سفر به زمین برای تشخیص و درمان پزشکی ممکن است روزها، هفته ها یا ماه ها باشد.

توانایی پرینت سه بعدی قطعات جدید برای تعمیر و نگهداری به این معنی است که کاوشگران فضا می توانند زمان خرابی را به حداقل برسانند و عملیات کهکشانی خود را ادامه دهند، به خصوص زمانی که دورتر هستند و ممکن است برای روزها یا ماه ها مواد دریافت نکنند.

محاسبات لبه، مانند HPE Spaceborne Computer-2، می‌تواند به پردازش کارآمد داده‌های جمع‌آوری‌شده از لباس‌های فضایی برای نظارت بر فعالیت فضانورد در طول پیاده‌روی‌های فضایی و بهبود ارتباطات کمک کند، و مدت زمان لازم برای گذر از زمین و زمین برای عملیات‌های حیاتی را کاهش دهد.

4) کمک به پیش بینی های آب و هوای زمین و تلاش های بازیابی پاسخ

برای دریافت منابع جدید به فضانوردان در ایستگاه فضایی بین‌المللی، نیاز به یک کشتی تدارکاتی است که از زمین سفر می‌کند. با توجه به هزینه‌های 10000 دلاری برای هر پوند، تامین منابع محلی اقتصادی‌ترین و کارآمدترین رویکرد است.

Axiom Space که در حال توسعه لباس‌های فضایی نسل بعدی برای بازگشت انسان بعدی به ماه است، قابلیت‌های پیشرفته‌ای را برای پشتیبانی از زندگی و لباس‌های تحت فشار ارائه می‌کند. لباس‌های فضایی همچنین شامل ویژگی‌های اویونیک پیشرفته و ضبط ویدیوی HD و قابلیت‌های انفورماتیک برای حفظ ارتباط با فضانوردان دیگر و افزایش ایمنی در حین انجام وظایف در فضای بیرونی است.

همین رویکرد را می توان در تصویربرداری پزشکی، مانند سونوگرافی و اشعه ایکس، برای تسریع تشخیص فضانورد و در صورت لزوم، درمان به کار برد.

2. تولید در فضا

آنها باید به طور مرتب دستکش های خود را برای هر گونه آسیب بررسی کنند. هرگونه سایش یا پارگی می تواند نگرانی های بالقوه ایمنی را ایجاد کند. فضانوردان از دستکش های خود عکس می گیرند و آنها را برای تجزیه و تحلیل انسانی به زمین می فرستند و این معمولاً تا پنج روز طول می کشد. با این حال، با استفاده از محاسبات لبه، همراه با قابلیت‌های تشخیص تصویر با هوش مصنوعی، فضانوردان می‌توانند این کار را در چند ثانیه انجام دهند، همانطور که در این مطلب مشاهده کردیم. آزمایش.

اینها می تواند شامل تعیین میزان سیل، مانند طوفان، و تعیین خسارت ساختمان شهری، مانند زلزله، باشد. این تکنیک‌ها می‌توانند در فضاپیمای آینده برای تحویل سریع محصولات قابل اجرا به مقامات مربوطه برای کمک به بازیابی بلایا استفاده شوند.

5) بهینه سازی اولین ایستگاه فضایی تجاری

1. نظارت بر سلامت فضانوردان در ماموریت های فضایی طولانی

گروه شکستگی کرنل در حال حاضر در راس این امر قرار دارد. پس از توسعه یک نرم‌افزار مدل‌سازی که قادر به شبیه‌سازی قطعات فلزی پرینت سه‌بعدی است، تیم محققان نرم‌افزار خود را در ایستگاه فضایی با استفاده از محاسبات لبه برای پیش‌بینی عملکرد و احتمال شکست هنگام چاپ در فضا آزمایش کردند.

3) افزایش ایمنی انسان در حین پیاده روی فضایی