Re: Query: MSA 2060 lun on good raid group را تعیین کنید

@MrChegrik
به نظر می رسد که از MSA 2040 با فضای ذخیره سازی خطی به MSA 2060 با فضای ذخیره سازی مجازی می روید و تغییرات قابل توجهی بین پیکربندی های مختلف ذخیره سازی وجود دارد.
در اینجا سندی وجود دارد که به درک فضای ذخیره سازی مجازی کمک می کند:https://www.hpe.com/psnow/doc/a00103247enw
به طور خلاصه، مجموعه‌های RAID منفرد (VDISKs/Disk-Groups) اکنون یک مخزن ذخیره (یا 2 Pool) را تشکیل می‌دهند. سپس حجم ها از Pool حک می شوند و سیستم تعیین می کند که داده های واقعی در کجا قرار می گیرند.
در پیکربندی شما، من توصیه می کنم 2 Pool مختلف داشته باشید (حداکثر تعداد Pool ها 2 است). استفاده از 15k و درایوهای SSD در یک Pool و درایوهای 10k در Pool دیگر — این به این دلیل است که درایوهای 10k و 15k در یک ردیف (استاندارد) در Pool قرار دارند و دارای «راه راه پهن» با عملکرد متفاوت بین 2 دیسک گروه.
برای حجم‌هایی که برای سرورهایی با «عملکرد بسیار بالا» هستند، هنگام ایجاد حجم، حتماً Performance Tier Affinity را انتخاب کنید. همچنین می‌توانید بایگانی Tier Affinity را برای حجم‌های دیگر در همان Pool که به حداکثر کارایی نیاز ندارند، انتخاب کنید. این مکان های داده را تضمین نمی کند، اما بهترین کاری است که می توانید انجام دهید.
راه‌های دیگری برای پیکربندی سخت‌افزار و مبادلات برای هر کدام وجود دارد، راهنمای فنی ذخیره‌سازی مجازی به مفاهیم ذخیره‌سازی مجازی کمک می‌کند و می‌تواند شما را به راه‌حل متفاوتی برای نصب راهنمایی کند.
منبع: https://community.hpe.com/t5/msa-storage/msa-2060-assign-lun-on-good-raid-group/m-p/7184233#M16334