4 روشی که ابر رایانه جهان را تغییر می دهد

با محاسبه مقیاس اگزا، شاهد شروع یک انقلاب کشاورزی جدید خواهیم بود که از ژنومیک و بیوانفورماتیک، همراه با تکنیک‌های جدید ویرایش ژنوم برای ایجاد گونه‌های جدید محصولات استفاده می‌کند. با استفاده از ابررایانه‌ها و تکنیک‌های پیشرفته ژنتیک، کار برای نقشه‌برداری از ژنوم گندم در حال انجام است تا بتوانیم گونه‌ای دلچسب‌تر و متنوع‌تر ایجاد کنیم که عملکرد بالاتری ارائه می‌دهد و بهتر می‌تواند با چالش‌های محیطی سازگار شود.

4
. افزایش پایداری: ردپای محیطی چیزهایی را که هر روز استفاده می کنیم کاهش دهیم

1. توسعه دارو: زمان مورد نیاز برای کشف درمان های دارویی و درمان بیماری را به میزان قابل توجهی کاهش دهید

برای شنیدن بیشتر در مورد این فناوری پیشگامانه از HPE، آزمایشگاه ملی Oak Ridge، و جنرال الکتریک، بیایید و در پنل ما در SXSW.

در طول همه گیری، آزمایشگاه ملی لارنس لیورمور با یک ابر رایانه HPE کار کرد تا یک پلت فرم مدل سازی مبتنی بر هوش مصنوعی ایجاد کند تا تعداد آنتی بادی های بالقوه را از 1040 به 20 کاهش دهد.

با استفاده از #HPE #Supercomputing #SXSW نظرات خود را در مورد شبکه های اجتماعی به اشتراک بگذارید


منبع: https://www.hpe.com/us/en/newsroom/news-advisory/2023/03/4-ways-supercomputing-will-change-the-world.html

محاسبات Exascale می‌تواند این مدل‌های هوش مصنوعی را در مقیاس تقویت کند، که فرصتی را برای گسترش پیشرفت‌ها در زمینه سرطان، بیماری‌های قلبی و توسعه آنتی‌بیوتیک‌های جدید فراهم می‌کند.

2
. پیش بینی آب و هوای شدید: با پیش‌بینی سریع‌تر مسیرهای طوفان، زندگی را نجات دهید

خوشبختانه، این دقیقاً همان نوع مشکلی است که ابررایانه‌ها برای حل آن ساخته شده‌اند، و به پیش‌بینی‌کنندگان کمک می‌کند تا کار بسیار بهتری در پیش‌بینی محل برخورد طوفان به زمین انجام دهند – از فاصله 200 مایلی 50 سال پیش تا 50 مایلی امروز.

پیش بینی های آب و هوا و آب و هوا ترکیبی از شیمی، زمین شناسی و فیزیک هستند – و همه این محاسبات روی کره ای اتفاق می افتد که با سرعتی در حدود 1000 مایل در ساعت در حال چرخش است.

با سرعت محاسبات مقیاس اگزا، مدل‌های آینده قادر خواهند بود قدرت و مسیر آینده یک طوفان را با دقت بیشتر و با سرعتی سریع‌تر تعیین کنند، جان انسان‌ها را نجات دهند و خسارات اقتصادی را محدود کنند زیرا جهان با اثرات تغییرات آب و هوایی مواجه می‌شود.

3
. مبارزه با کمبود مواد غذایی: با افزایش محصول به تغذیه جمعیت جهان کمک کنید

ما می‌توانیم از فناوری exascale برای اختراع باتری‌های نسل بعدی استفاده کنیم که ایمن‌تر، ارزان‌تر و طولانی‌تر کار کنند. ما می‌توانیم از آن برای طراحی سوخت‌های هسته‌ای بهتر برای انرژی پاک یا تولید پلیمرهای جدید استفاده کنیم که به طور طبیعی در معرض نور تخریب می‌شوند تا پلاستیک بیشتری در اقیانوس نریزیم. فناوری Exascale به طور قابل توجهی محصولاتی را که ما هر روز استفاده می کنیم افزایش می دهد – و تأثیر آنها را بر محیط زیست کاهش می دهد.

با استفاده از هوش مصنوعی و یادگیری ماشینی در مدل‌های مبتنی بر فیزیک، می‌توانیم اساساً نحوه طراحی و آزمایش داروهای جدید را تغییر دهیم. با استفاده از قدرت یک ابر کامپیوتر exascale، ممکن است بتوانیم در یک سال از یک ایده به یک آزمایش بالینی برسیم.