HELP – اجرای 2 x P822 با آرایه های مختلف.

در حال حاضر یک HP Proliant DL380e G8 با دو کارت حمله آرایه هوشمند P822 دریافت کرده است. در حال اجرا ویندوز سرور 2019. تغییرات با استفاده از رابط کاربری گرافیکی ACU در ویندوز انجام می شود.

یک کارت به دو D2600 خارجی (12bay JBOD) وصل شده است و از 14 جایگاه داخلی مراقبت می کند. من می خواهم دیگری MDS600 خارجی (70bay JBOD) را مدیریت کند. همه چیز از 6 گرم SAS استفاده می کند. من تمام اسناد را بررسی کردم و می گوید سخت افزار من باید همه با یکدیگر سازگار باشد.

وقتی برای اولین بار آن را به برق وصل کردم تا آن را آزمایش کنم، به نظر می رسید که همه چیز خوب کار می کند. یک کارت تمام آرایه‌های موجود خود را داشت و کارت دوم می‌پرسید چگونه می‌خواهم درایوهای تست را در MDS600 مرتب کنم. من جلوتر رفتم و نیمی از 70 جایگاه را با درایوهای خالی بار کردم در حالی که دستگاه خاموش بود.

حالا هر دو کارت آرایه هوشمند یکسان می‌خوانند، دقیقاً همان آرایه‌ها را نشان می‌دهند، حتی اگر کارت اول تنها کارتی است که به D2600 اتصال SAS دارد. کارت دوم تمام آرایه های موجود + 35 درایو رایگان را می خواند. من برای چیزی که شبیه تابعی برای تقسیم آنها / غیرفعال کردن افزونگی در ابزار پیکربندی آرایه HP به نظر می رسد، بالا و پایین نگاه کرده ام اما چیزی پیدا نمی کنم. به نظر می رسد هر دو کارت می خواهند همه آرایه ها را مدیریت کنند.

با جابه‌جایی کابل‌ها، به‌طور غیرمعمول همه آرایه‌ها حذف می‌شوند و از درایوهای از پیش آرایه‌شده من خواسته می‌شود تا کابل‌های جدیدی بسازم (تقریباً باعث حمله قلبی شدم)، اما وقتی آن را به P822 اصلی‌اش وصل کردم، دوباره برگشتند. تنها چیزی که من می بینم که دقیقاً در ACU صدا می کند “Modify spare activation mode” است که فقط دو گزینه را ارائه می دهد که هیچ کدام از آنها صدایی شبیه به همگام سازی کارت ها با هم آرایه ها را متوقف نمی کند (فعال سازی یدکی شکست و فعال سازی یدکی پیش بینی کننده).

من اینجا چه چیزی را از دست داده ام؟ من فکر می کنم که این سرورهای نسل از توسعه دهنده های SAS استفاده نمی کنند. مطمئناً این به معنای اضافه کردن کارت های آرایه بیشتر است. می‌خواهم هر چیزی که این دو کارت را با هم همگام‌سازی می‌کند خاموش کنم.

من بیش از آن چیزی که دوست دارم اعتراف کنم درگیر این موضوع شده ام. از هر گونه کمکی استقبال می شود.
منبع: https://community.hpe.com/t5/HPE-Storage-Networking-Adapters/HELP-Running-2-x-P822-with-different-arrays/m-p/7172179#M52