Re: مقداردهی اولیه برابری پس زمینه


اول از همه — مطمئن شوید که پشتیبان خوبی دارید. همچنین، من فرض می کنم که ما در مورد یک آرایه RAID5 در پشت کنترلر SmartArray صحبت می کنیم، نه RAID نرم افزاری در سطح سیستم عامل.

من می خواهم با کشیدن یک درایو، ارتقاء سیستم عامل و جایگزینی آن در RAID، سیستم عامل بقیه درایوها را ارتقا دهم.

اگر این ها درایوهای HPE هستند، برای انجام ارتقای سیستم عامل، نیازی به حذف فیزیکی آنها یا “شکستن” آرایه ندارید (اگرچه من توصیه می کنم ارتقاء سیستم عامل را به صورت آفلاین انجام دهید). اگر به دلایلی باید آنها را حذف کنید تا بروزرسانی سیستم عامل را انجام دهید، ابتدا سیستم را خاموش می کنم و سپس در زمانی که سیستم خاموش است یک درایو را به روز می کنم (یا اگر می توانید همزمان چندین درایو را به روز کنید، حتما برچسب بزنید. آنها را به طوری که آنها به اسلات درایو اصلی خود برگردند). استفاده از هر یک از این روش ها از انجام بازسازی آرایه جلوگیری می کند. همچنین، هر بار که یک درایو را روی یک آرایه RAID5 سالم که در حال حاضر در حال کار است می‌کشید (یعنی نوشتن در حال انجام است)، با خطر خرابی درایو دوم مواجه می‌شوید که آرایه را غیرفعال می‌کند (این ممکن است پس از آن نیز رخ دهد. شما درایو را جایگزین کرده اید، اما قبل از اینکه آرایه بازیابی خود را کامل کند).

سوال من این است – البته من می خواهم منتظر بمانم تا بازسازی اتفاق بیفتد، اما آیا باید قبل از تعویض درایو در آرایه منتظر بمانم تا برابری پس زمینه تمام شود؟

پس از قرار دادن مجدد آن، سپس منتظر بازسازی می‌مانم و همچنین قبل از حذف دیگری منتظر برابری می‌مانم.

قبل از حذف فیزیکی درایو دیگر، باید منتظر بمانید تا درایو منطقی هم بازیابی (بازسازی) را کامل کند و هم وضعیت اولیه سازی برابری کامل شود. همچنین، اگر عملیات درایو فیزیکی را با آرایه به صورت آنلاین انجام دهیم، درایو را که قرار است حذف شود، قبل از اینکه به طور فیزیکی از درایو خارج شود، “آفلاین” می کنم (شما می توانید از SSA GUI یا CLI برای آفلاین کردن یک درایو فیزیکی استفاده کنید).

نکته دیگری که در صورت نیاز به انجام این عملیات به صورت آنلاین باید در نظر بگیرید — شما گفتید که یکی از درایوها به عنوان یدکی داغ تعیین شده است. خط مشی لوازم یدکی که تنظیم کرده اید، رفتار آن را هنگام حذف یک درایو تعیین می کند – برای جزئیات بیشتر به این پست مراجعه کنید:

https://community.hpe.com/t5/proliant-servers-ml-dl-sl/hpe-ssa-user-guide-spare-management-mode-clarification/td-p/6955840

برای جلوگیری از بسیاری از عملیات بازیابی/تعادل اولیه اضافی، ممکن است بخواهید موقتاً ذخیره داغ را از آرایه حذف کنید تا زمانی که همه به‌روزرسانی‌های میان‌افزار آنلاین را تکمیل کنید.

منبع: https://community.hpe.com/t5/proliant-servers-ml-dl-sl/background-parity-initialization/m-p/7175886#M179440